Jak zmienić biuro rachunkowe

Jak zmienić biuro rachunkowe? Takie pytanie zadają sobie przedsiębiorcy, którzy przypuszczają, że ich księgowość prowadzona jest nierzetelnie lub wybrane biuro rachunkowe popełnia błędy albo nie dotrzymuje terminów. W takim przypadku nie warto czekać, ale warto podjąć tą decyzję. Jak się przygotować do zmiany biura podatkowego?

Przełom roku oraz początek nowego roku to dobry moment aby podjąć decyzję związaną ze zmianą księgowego. Przedsiębiorcy zwykle zwlekają z tym tematem, obawiając się stosu papierologii do opanowania, a także straty cennego czasu. Nie jest to jednak skomplikowana procedura, a zmiana na biuro rachunkowe godne zaufania i należycie współpracujące ze swoimi klientami to spokój i brak skołatanych nerwów dla przedsiębiorcy. Zobacz jak to zrobić bezboleśnie krok po kroku oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

  • znalezienie nowego biura rachunkowego – pod uwagę warto wziąć kilka czynników, np. czy biuro posiada certyfikat Ministerstwa Finansów, jak długo biuro rachunkowe działa na rynku, czy jest ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej, jakie opcje kontaktu są przyjęte w biurze, a także czy jego pracownicy są stale szkoleni i posiadają niezbędną wiedzę.
  • wypowiedzenie umowy i podpisanie umowy z nowym biurem rachunkowym – wypełnij nasz kalkulator kosztów obsługi księgowej, pamiętając o tym, że ostateczna cena i tak jest negocjowana w trakcie spotkania z właścicielką naszego biura. W trakcie tego spotkania omówimy warunki współpracy oraz podpiszemy umowę o świadczenie usług księgowych.
  • podpisanie pełnomocnictwa – dzięki niemu będziemy mogli reprezentować Cię w urzędach, a Ty znowu zyskasz więcej czasu dla siebie i swojej firmy.
  • przekazanie dokumentów rejestrowych (tj. KRS, NIP, REGON itp.)
  • kwestie związane z ZUS – zmiana biura rachunkowego powoduje konieczność powiadomienia ZUS o zmianie miejsca przechowywania dokumentów. W tym przypadku nasze biuro rachunkowe pomaga w uzupełnieniu odpowiedniego druku oraz przejściu przez całą procedurę.
  • zmiana biura podatkowego w CEIDG – jest jedną z najprostszych zmian, ponieważ wymaga edycji dosłownie kilku pól. Tym zagadnieniem również możemy się zająć, dzięki czemu zaoszczędzisz swój cenny czas.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przy zmianie biura rachunkowego warto sprawdzić wszystkie dokumenty. Przy podpisaniu umowy z nowym biurem warto dodatkowo zlecić kontrolę wszystkich dokumentów.

Jeśli nadal masz wątpliwości lub pytania dotyczące tego jak zmienić biuro rachunkowe skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w bezbolesnym przebrnięciu z tym tematem.

jak zmienić biuro rachunkowe?

Posted in Bez kategorii.