Warunki skorzystania z ulgi na start

Warunki skorzystania z ulgi na start

Jakie są warunki skorzystania z ulgi na start?

Ulga na start to nowa możliwość, jaką przepisy dają świeżo upieczonym przedsiębiorcom. Zgodnie z nowym prawem, niektóre początkujące firmy, mogą zostać zwolnione z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne w pierwszych 6 miesiącach prowadzenia działalności. W dalszym okresie działalności nadal posiadają one również możliwość opłacania preferencyjnej podstawy wymiaru składki w niższej wysokości przez okres kolejnych 2 lat.

Warunki skorzystania z ulgi na start

Korzyści w zmniejszeniu kosztów utrzymania firmy, jakie można uzyskać za pomocą ulgi na start to szansa na rozwinięcie działalności, bowiem pierwsze 6 miesięcy, opłaty związane z prowadzeniem działalności mogą zostać pomniejszone o składki na ubezpieczenia społeczne.

Z ulgi na start można skorzystać wówczas gdy młody przedsiębiorca podejmuje działalność gospodarczą po raz pierwszy, bądź ponownie po co najmniej 60 miesiącach kalendarzowych od ostatniego zawieszenia lub zakończenia działalności gospodarczej. Dodatkowo, ubiegający się o ulgę na start nie mogą wykonywać dla byłego pracodawcy pracy, którą wykonywali dla niego w charakterze pracownika – dotyczy to bieżącego oraz poprzedniego roku kalendarzowego.

Warto mieć na uwadze, że w okresie, w którym młodym przedsiębiorcom przysługuje ulga na start, nadal są oni zobowiązani do opłacania ubezpieczenia zdrowotnego. Składki w pierwszych 6 miesiącach działalności, obejmują zatem jedynie to ubezpieczenie. Dla nowych przedsiębiorców, którzy skorzystają z “ulgi na start” i podejmą współpracę z naszym biurem, przygotowaliśmy atrakcyjny upominek. Szczegóły promocji dostępne na naszym Messengerze. Zapraszamy do współpracy!

Posted in Blog and tagged , , , .